Nadmerné potenie

Veľa ľudí trpí nadmerným potením, častokrát zapríčeneným priveľkým stresom a psychickým napätím. Ak trpíte nepríjemným nadmerným potením a nepoznáte východisko z tejto situácie, vyskúšajte biorezonanciu.

Nadmerné potenie

Silné potenie alebo hyperhydróza znamená pre mnohých postihnutých nielen nepríjemnú vlhkosť na pokožke. Kto sa pohybuje v spoločnosti a často pracuje s ľuďmi, stretáva sa s množstvom denných limitov.

Naši klienti nás navštevujú z rôznych dôvodov a príčin:

 • nočné potenie
 • studený pot v noci
 • potenie u detí
 • nadmerné potenie pod pazuchami
 • potenie zo stresu

Nech robíte, čo robíte, vždy sa spotíte? Znemožňujú vás fľaky pod pazuchami v spoločnosti a hanbíte sa za spotené dlane? Nadmerné potenie je skrátka veľký problém. Lekári často pacientov podceňujú a odbijú ich. Zďaleka to však nie je banálny problém. Príčiny potenia môžu byť rôzne, od tých najjednoduchších až po závažné, ktoré signalizujú, že sa s nami niečo deje.

 • môžete zlepšiť kvalitu života a posilniť svoje sebavedomie
 • môžete do spoločnosti bez obáv
 • môžete sa cítiť úplne novo a pohodlne po celý čas
 • môžete zabudnúť na dobu, kedy ste mali škaredé škvrny od potu na oblečení

Biorezonancia dokáže odhaliť príčiny Vášho nadmerného potenia a odstrániť ich, čo znamená , že sa už kvôli hyperhydróze nemusíte viac trápiť.

Čo je hyperhydróza

Za prílišným potením sa často skrývajú ochorenia štítnej žľazy, vysoký tlak, cukrovka, ba dokonca aj rakovinové nádory. Obezita môže mať takéto následky. Pri strachu či strese sú v činnosti najmä apokrinné potné žľazy. Ak sa človek na celom tele veľmi silne potí bez organickej alebo psychickej príčiny, hovoríme o hyperhydróze, ktorej príčiny nie sú zatiaľ objasnené. Problémy prichádzajú až pri takzvanom emočnom potení. To vzniká v situáciách, kedy sme vystavení veľkému citovému vypätiu. Či už v negatívnom alebo pozitívnom slova zmysle. Nepríjemná aróma sa teda začne okolo vás šíriť napríklad pri veľkej radosti, strese a nervozite. Ďalším dôvodom nadmerného potenia je reakcia na nejakú chorobu. Je spojené s cukrovkou, poruchou štítnej žľazy, hormonálnymi zmenami, obezitou. Za nadmerné potenie môžeme pokladať až stavy, keď nám nedokážu pomôcť ani žiadne kozmetické produkty.Studený pot môže byť prejavom zlyhávania srdca. Zvýšené potenie sa vyskytuje aj pri emocionálnom strese. Príčinou potenia môže byť aj nízka hladina cukru či kolapsový stav.
Nočné potenie býva jedným z príznakov rôznych infekčných ochorení, tiež tuberkulózy, rakoviny, infekcií črevného traktu, u žien v menopauze.

Hyperhydróza trápi dospelých aj deti. Postihuje tvár, dlane, podpazušie, chodidlá a niekedy i celé telo. Nedá sa vždy zistiť, prečo hyperhydróza vzniká. Jej druhotné príčiny sú napríklad stres, obezita, cukrovka, neurologické a psychiatrické ochorenia, zvýšená činnosť štítnej žľazy a iné. Veľmi často ju spôsobujú emócie ako tréma, bolesť, strach, radosť. Nadmerné potenie je niekedy sprievodným javom prechodnej životnej situácie alebo ochorenia. Keď pominú jeho príčiny, prestane aj potenie.. Ak je hyperhydróza následkom choroby, v prvom rade treba liečiť základné ochorenie. Potenie môže byť totiž aj signálom, že s naším telom nie je čosi v poriadku.Vznik nadmerného potenia môže súvisieť s hormonálnou nerovnováhou napríklad počas klimaktéria u žien, nadmernou činnosťou štítnej žľazy, prípadne nadmernou aktivitou sympatetického nervového systému. Špecifický zápach potu však môže signalizovať aj ochorenie súvisiace s hormonálnou nerovnováhou, nadmernou činnosťou štítnej žľazy, či vysokou aktivitou nervového systému alebo obezitou Problém nadmerného potenia treba vždy riešiť v spolupráci s odborníkom, ktorý dokáže poradiť najlepší spôsob liečby. Potenie, zvlášť nočné potenie, je dôkazom zhoršenej činnosti obličiek a pečene. Ak sa vám sláva, že sa ráno zobudíte spotení, ako by vás do vody hodil, je to dôkaz, že vaše obličky už pracujú naplno. Dalo by sa povedať, že telo si takto pomáha pri vylučovaní odpadových látok pokožkou. Telo začne mať akýsi nepríjemný zápach. U týchto ľudí  veľmi často pozorujeme akési presiaknutie celého tela a zhrubnutie dolných očných viečok s tmavým odtieňom pod očami. Začnú viac vypadávať vlasy. Často sa pridáva pocit tlaku v oblasti obličiek – teda v krížovej oblasti. Všetko to hovorí o nedostatočnej činnosti obličiek a hromadení odpadových látok. Pritom vyšetrenia krvi a moču budú ešte negatívne. Vieme, že obličky vládnu minerálom a preto ich porucha bude postupne viesť aj k poruchám v systéme kostí a kĺbov a tiež aj k poruchám v pohlavnom systéme.
Ak sa pomocou prípravkov proti poteniu snažíte zastaviť potenie, to akoby ste telu bránili vo vylučované odpadu a navyše v antiperspirantoch sú často zlúčeniny hliníka, ktoré môžu priamo poškodiť potné žľazy a priľahlé lymfatické uzliny a môžu byť príčinou rakoviny prsníka. Ďalšou alternatívou je vpichovanie botulotoxínu priamo do podpazušia, čo  je nákladné, dočasné a aj celkom bolestivé riešenie.

Kedy sa najviac potíme

 • Studený pot môže byť prejavom zlyhávania srdca.
 • Zvýšené potenie sa vyskytuje aj pri emocionálnom strese.
 • Príčinou môžu byť aj niektoré choroby ako zápal pankreasu, zvýšená činnosť štítnej žľazy, tyreotoxikóza, horúčkový stav, nízka hladina cukru, kolapsový stav.
 • Nočné potenie býva jedným z príznakov rôznych infekčných ochorení, tiež tuberkulózy, rakoviny, infekcií črevného traktu, u žien v menopauze.
 • Potenie často vyvolávajú rôzne emócie, ako je tréma, bolesť, strach, radosť, úzkosť.

Pot z tepla obsahuje až 99% vody bez arómy. Produkujú ho žľazy, ktoré sú umiestnené po celom tele. Na rozdiel od potu z tepla, emočný pot je produkovaný žľazami v podpazuší, okolo genitálií a prsných bradaviek. Páchne preto, že obsahuje bielkoviny, ktoré baktérie pokožky rozkladajú a následne páchnu. Časté je aj potenie na dlaniach.

Čo je to vlastne pot?

Čerstvý pot je mierne kyslá tekutina, ktorá obsahuje asi 2 percentá pevných látok, solí a tukov a 0,3 percenta močoviny. Zároveň z organizmu vyplavuje aj rôzne škodliviny. Bežný človek denne vypotí až 1,5 litra ml potu. V letných horúčavách je to však niekoľkonásobne viac. Pri extrémnych podmienkach v horúcom a vlhkom prostredí môže človek pri veľkej námahe vylúčiť až niekoľko litrov potu. Potíme sa všetci  a podľa podmienok po celý rok, pri fyzickej námahe, počas letných horúčav aj pri emocionálnych zmenách. Potenie zabezpečuje termoreguláciu tela a vylučujú sa ním aj škodlivé toxické látky. Zvyčajne však pot nepáchne, ale ak nechcene zostane na pokožke viac hodín, môže sa k zápach prejaviť dosť výrazne. Zásluhu na tom má činnosť baktérií, ktoré normálne žijú na povrchu kože a rozkladajú bielkoviny a mastné kyseliny.

Spoločenské a osobné problémy sú neustále sprevádzané prepotenými košeľami, tričkami či nohavicami. V normálnom živote je potenie znakom slabosti, strachu, nedostatočnej osobnej hygieny, a preto mnohí postihnutí trpia týmto nedostatkom, za čo však objektívne nemôžu.

 
Špičkový prístroj poslednej generácie BICOM OPTIMA Vám pomôže aj pri:

eliminácii alergických záťaží – čiže odstránení alergií a potravinových intolerancií, odstránenií vírusov, baktérií, plesní a parazitov z tela, autoimunitných poruchách, hormonálnej nerovnováhe, menopauze, urogenitálnych problémoch, oslabenej imunite rôzneho pôvodu, eliminácii závislostí vrátane fajčenia a alkoholizmu, odstránení chuti na sladké, strese, neurodermatitíde, psoriaze, atopickom ekzéme, akné a iných kožných problémoch, reume, tráviacich ťažkostiach rôzneho pôvodu a zápaloch sliznice tráviaceho systému, nadmernom potení, a rôznych iných akútnych a chronických problémoch

Diagnostické možnosti:
testovanie alergických reakcií na potraviny, všeobecných alergénov – pele, prach, zvieracia srsť, napadnutie vírusmi, baktériami, plesňami a inými parazitmi, zaťaženie organizmu toxínmi a ťažkými kovmi, geopatogénnymi zónami, elektrosmogom atď…

 

Ak máte špecifický problém, ktorý ste na našich stránkach nenašli, neváhajte nás prosím kontaktovať. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne a biorezonancia dokáže pomôcť aj tam, kde by ste to nečakali.

Tel.: 0902 964 745

Späť nahor