Ako to funguje

Ako funguje metóda BICOM?

Biorezonančná metóda Bicom sa používa v západnej Európe už viac ako 25 rokov. Patrí rovnako ako napr. homeopatia, akupunktúra a iné metódy prírodného liečiteľstva do oblasti tzv. “alternatívnej medicíny”. Dôležité teoretické základy biorezonančnej terapie se potvrdzujú prostrednictvom najnovších poznatkov kvantovej fyziky a v biofyziky, avšak nie sú eště akceptované súčasnými názormi “školskej medicíny”.

Ako funguje Biorezonancia BICOMPodľa poznatkov kvantovej fyziky majú materiálne častice ako vlnový tak aj časticový charakter. To znamená, že každá substancia – teda aj každá bunka, každá časť tela, ale tiež vírusy, baktérie, pely, toxíny, nikotín atď. – má elektromagnetické vyžarovanie. Každá substancia má podľa svojej vlastnosti určitú typickú vlnovú dĺžku (frekvenciu) s individuálnou charakteristikou. Tá sa označuje tiež ako frekvenčná vzorka.

Zavolajte nám  na číslo 0915 727 726 a objednajte sa

Bunky spolu komunikujú.

Žijeme v dobe komunikácie a informácií. Je na čase, aby sme si uvedomili, že telo môže fungovať iba vtedy, ak sa v ňom odohráva správna komunikácia a tým aj výmena informácií medzi bunkami. Výskum biofotónov vychádzal z toho, že bunky prosteedníctvom “svetelných bleskov” spolu komunikujú (vyžarovanie fotónov) – vymieňajú si informácie cez určité frekvencie. Zaťažujúce vlivy alebo substancie môžu zabraňovať komunikácii medzi bunkami. V zdravom tele funguje táto výmena informácií bez prekážok. Tak môže každá bunka, poprípade každá časť tela, splniť svoju úlohu.

Pokiaľ telo ovlyvňujú rušivé substancie (jedy, vírusy, baktérie atď.) alebo zaťažujúce žiarenia, tak môžu zabraňovať komunikácii medzi bunkami.

Narušená komunikácia medzi bunkami.

Ak je komunikácia medzi bunkami narušená, je tiež aj sťažená ich práca, čo sa môže rýchlo prejaviť najprv prostredníctvom viac či menej jasných porúch existenciálnej orientácie (duševného stavu), poklesu výkonu, chronickej únavy a neskôr tiež organickými zmenami a tomu odpovedajúcim symptómom. Symptómy sa objavujú najčastejšie tam, kde – často tiež podmieňené dedičnosťou – už nejaká slabina existuje.

Individuálne a precízne zistenie zátaže

Mimobunečná tekutina ľudského tela nie je len vyživovacie médium buniek. Slúží tiež ako “zvláštna skládka odpadu” pre zaťažujúce látky, pokiaľ sú vylučovacie orgány, ako napr. pečeň, ladviny, črevá, atď. preťažené. Pretože voda je okrem toho optimálny register informácií, ukládajú sa tu tiež informácie zaťažujúcich substancií. Táto oblasť nie je pre laboratórne metódy ľahko prístupná. Na biofyzikálnej úrovni môžu byť také záťaže väčšinou rýchlo a bezbolestne testované. Prístroj BICOM ponúka cennú pomoc. Tak je možné v mnohých prípadoch zistiť, aké záťaže môžu viesť u pacientov k zdravotným poruchám (napr. baktérie, vírusy, elektrický smog, materiály používané v zubnej medicíne, alergény atď.)

U zistených záťaží sa vykonáva liečba prístrojom BICOM s odpovedajúcou frekvenčnou vzorkou

Vlastná telesná regulácia môže byť prostredníctvom biorezonančnej terapie BICOM podporovaná a urýchlovaná.

Komunikácia medzi bunkami môže opäť neobmedzene prebiehať. Záťažové látky tak môžu byť uvolnené a vylúčené. Po vylúčení škodlivín pomocou prístroja BICOM sa organizmus dostává zpäť do rovnováhy a je schopntý poradiť si so záťažovými látkami.